Республиканскай кэтэхтэн сахалыы хоhоон айыытыгар күрэх түмүгэ

Номинация «Дьиэ кэргэн» («Семья»):

1 место «Мин ийэм» — Куличкина-Дедюкина Татьяна;
2 место «Ийэлэргэ махтал» Ольга Васильевна Острельдина– Уокка Куо, Ханалас улууьа, Покровскай;
3 место «Ийэм, а5ам үлэтэ», «Эhэм кэллэ5инэ» — Захарова Ангелина Николаевна, МБДОУ Д/с №7 «Крепыш» Горный улус, с. Бердигестях.

Номинация “Кыыллар” (“Животные)
За цикл стихов о животных — Кыыллар туhунан хоhoоннор
1 место Людмила Дмитриевна Иванова, ЦРР “Кэскил” г. Нюрба;
2 место — Татьяна Новгородова;
3 место — Фёдоров Дмитрий Николаевич — Оһуохай Уола, с. Чурапча.
— Антонина Семеновна Колесова МБДОУ Д/с № 30 «Кэскил» Хангаласский улус, с.Улах-Ан

Номинация”Уhуйаан” (“Детский сад”)
1 место — Екатерина Копырина
1 место — Ноговицына Мария Трофимовна, МБДОУ Д/с Туллукчаан, Горный улус, с. Магарас;
2 место — Надежда Николаева – Күн Арылы, Горный улус, с. Бердигестях
3 место – Екатерина Алексеевна Коротова-Кэтии Лэчил МБДОУ Д/с “Берёзка”, с. Сунтар.

Номинация “Айылҕа” (“Природа”)
цикл стихов
1 место — Иванова Галина Ивановна- Айтыына Уран МБДОУ Д/с № 25 “Туллукчаан” Хаҥалас, с. Күөрдэм.
2 место – Пахомова Валентина Егоровна, МБДОУ Д/с “Ромашка”, Горный улус, с. Өрт
2 место – Светлана Иннокентьевна Семенова, МБДОУ ЦРР-Д/с № 104 “Ладушка”, г. Якутск
3 место – Жерготова Аида Иннокентьевна МБДОУ ЦРР-Д/с №82 “Мичэр”, г. Якутск
3 место – Макарова Василиса Никитична, Павловский детский сад “Лена”, Мегино-Кангалаский улус, с. Павловск.

1 место – Ольга Спартаковна Дьяконова, Д/с “Теремок”, Таттинский улус, с. Дэбдиргэ
2 место – Светлана Иннокентьевна Константинова Д/с “Чэчир”, Усть-Алданский улус, с. Балыктаах;
3 место — Мария Петровна Винокурова “Сааскы сарсыарда” Д/с “Тугутчаан” п. Ẏчүгэй.Оймяконский улус.

Номинация “Таабырыннар” (Загадки)
1 место — Екатерина Алексеевна Коротова-Кэтии Лэчил МБДОУ Д/с “Берёзка”, с. Сунтар.
1 место — Анастасия Львовна Степанова Д/с “Baby Town” ООО “Семицветик”, г. Якутск.
2 место – Никифорова Анна Семеновна МБДОУ Д/с № 70 “Кэрэчээнэ”, с. Хатассы.
3 место — Захарова Ангелина Николаевна, МБДОУ Д/с №7 «Крепыш» Горный улус, с. Бердигестях.

Номинации “Көҥүл тема” (“Свобоная тема”)
1 место — Аммосова Валентина Ивановна Усть-Алданский улус с. Борогонцы;
1 место — Фёдоров Дмитрий Николаевич — Оһуохай Уола, с. Чурапча.
2 место — Екатерина Алексеевна Коротова-Кэтии Лэчил МБДОУ Д/с “Берёзка”, с. Сунтар.
3 место – Людмила Николаевна Лаптев, Д/с “Чэчир” с. Хатыҥнаах, Среднеколымский улус.
3 место — Татьяна Куличкина-Дедюкина;